Bukiet, wiązanka

Bukiet związany ręcznie jest zwykle okrągły. W tego rodzaju bukietach wciąż widzisz łodygi na dole. Zaletą tego jest to, że łodygi można owinąć tkaniną, która pozostaje z sukienki, dzięki czemu jest ładnie zintegrowany z sukienką. Jest to najtańsza technika na bukiet ślubny.

Plastikowy uchwyt wiązanki

Bridy to plastikowy uchwyt, w którym znajduje się pianka, w którą wkładane są kwiaty i liście, a zaletą jest to, że kwiaty można umieścić tam, gdzie chcesz. Trwałość kwiatów w moście jest również nieco dłuższa, ponieważ można łatwo dodać wodę. Ta wiązanka świetnie leży w dłoni, ponieważ ma ładny uchwyt i nie jest zbyt ciężka. Wadą jest to, że często stosuje się wiele materiałów, dzięki czemu jest to droższy bukiet niż ręcznie wiązany bukiet ślubny.

Wiązanie drutem bukietu

Dzięki wiązanemu drutem bukietu – wszystkie kwiaty są umieszczane osobno na drucie. W tym bukiecie można zastosować mniej twarde lub bardzo ciężkie kwiaty. Zaletą jest to, że kwiaty można umieścić dokładnie w pożądanym kierunku, a bukiet można również wykonać w długiej wersji. Piękną techniką jest również ciasna wiązanka z wieloma kwiatami, a jednocześnie ładna, długa, cienka łodyga. Wadą jest to, że jest to dość droga technika, ponieważ wykonanie tego bukietu zajmuje dużo czasu. Również okres trwałości nie jest bardzo długi tego bukietu, ponieważ nie można go już włożyć do wody.

Dekoracja dłoni

W dzisiejszych czasach widać także coraz więcej ozdób na nadgarstek. Jest to bransoletka z kwiatów, która jest noszona na nadgarstku, aby zastąpić bukiet ślubny. Możliwe  jest wiele wariantów. Może to być bardzo proste z kilkoma kwiatami lub bardzo skomplikowane, tak aby obejmowało całe twoje ramię. Wadą tej formy pracy dla nowożeńców jest to, że nie można użyć wszystkich kwiatów, ponieważ jest na drucie, więc musisz być w stanie używać go przez cały dzień bez wody. Stroik nadgarstka jest również bardzo miły dla druhen.

Dekoracja włosów

Miłym dodatkiem do aranżacji kwiatów lub bukietu ślubnego jest powrót kwiatów do włosów panny młodej. Można to zrobić za pomocą jednego kwiatu lub szpilki, aby można było dołączyć wiele kwiatów i ozdobnej zieleni. Jest to również zalecane jako opaska do włosów dla druhen!

Dekoracja samochodu

Oprócz bukietu ślubnego i stroików oczywiście możliwe jest wiele innych dekoracji. Pomyśl o dekoracji ślubnego samochodu, powozu, autobusu, traktora lub roweru, ale także o wszelkich kolorowych zdobieniach kościoła i / lub ratusza. Ta dekoracja jest również pięknie dopasowana do bukietu ślubnego. Dekoracja wykonana jest na uchwycie, do którego przymocowane jest dno przyssawki i które można łatwo i mocno przymocować do maski silnika, a lakier samochodowy nie jest uszkodzony.

Dekoracja klapy żakietu, marynarki

Stroik pana młodego, którego oczywiście nie powinno zabraknąć, jest zawarty w bukiecie ślubnym. Dlatego zapewniam, że są one idealnie dopasowane i ładnie dopasowane. Zazwyczaj stroiki są również robione dla gości jednodniowych. Kobiety noszą stroiki na lewym ramieniu z łodygą do góry i kwiatami w dół, a mężczyźni noszą stroiki w dziurce od guzika w lewej klapie, z kwiatkiem w górę i łodygą w dół. Istnieje również wiele opcji dla tych bukietów, ale najlepszą rzeczą jest utrzymanie go w neutralnym kolorze, aby pasował do wszystkich ubrań. Najpopularniejszym stroikiem jest róża z gałązką zieleni i liściem, ale obecnie stosuje się także wiele innych kwiatów. W dzisiejszych czasach można wybrać bardziej nowoczesne zastosowanie stroika, w którym zarówno panowie, jak i panie noszą stroik po lewej stronie, z opuszczoną łodygą.